Opieka pedagogiczna i psychologiczna oraz inne działania

O nas » Opieka pedagogiczna i psychologiczna oraz inne działania

W pracy stosujemy między innymi takie metody jak:
•    dziecięca matematyka Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej
•    zabawy ruchowe wg K. Wlaźnik
•    zabawy integracyjne Klanza
•    gry i zabawy Klausa Vopela
•    gimnastyka Rudolfa Lobana
•    ekspresji ruchowej Carla Orffa
•    Dobrego Startu Marty Bogdanowicz
•    metoda R. Klappa
•    drama, bajkoterapia,muzykoterapia, relaksacja,zabawy poduszkowe
•    metoda problemowa – „burza mózgów”.

Dzieci mają zajęcia z języka angielskiego oraz biorą udział w kursie komputerowym w szkolnej pracowni informatycznej.
Język francuski nauczany jest licencjonowaną metodą Petits Francais.

Starsze dzieci mają zajęcia w pracowni komputerowej.
Regularnie odbywają się zajęcia muzyczne połączone z rytmiką i gimnastyką korekcyjną. Dzieci uczestniczą w zajęciach tanecznych i karate.

W przedszkolu organizujemy zajęcia kulinarne, przygotowujemy poczęstunki dla rodziców i dziadków oraz z okazji np. Dnia Pizzy, Dnia Czekolady, Dnia Marchewki.

Cyklicznie zapraszamy rodziców na spotkania z dietetykiem.

Studenci szkół wyższych o kierunkach psychologicznych i pedagogicznych odbywają praktyki w przedszkolu i wnoszą nowe metody pracy z dziećmi.

Regularnie zapraszamy teatrzyki i organizujemy spotkania i zabawy z rodzicami, dziadkami z okazji świąt i innych dni okolicznościowych.

Organizujemy wycieczki do straży pożarnej, gabinetu stomatologicznego, zajęcia przyrodnicze i spacery w pobliskim lesie i łąkach, które pozwalają na poznanie zmieniającej się przyrody w różnych porach roku, obserwację roślin i zwierząt. Dzieci założyły i pielęgnują własny ogródek z ziołami, kwiatami i warzywami.

Co roku bierzemy udział w festynie z okazji święta dzielnicy Wesoła.

Kultywujemy tradycje – wspólnie przygotowujemy się do świąt, organizujemy Dzień Rodziny.

Dzieci biorą udział w akcjach ekologicznych „Sprzątanie Świata”, „Kubusiowi Przyjaciele Natury.

Współpracujemy z poradnią psychologiczno-pedagogiczną. Psycholog przedszkolny obserwuje dzieci w czasie pracy i zabawy i prowadzi indywidualne konsultacje z rodzicami.

Zapewnimy dzieciom grupowe i indywidualne zajęcia z logopedą oraz terapię integracji sensorycznej.

Dla dzieci, posiadających opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju, zapewniamy bezpłatne indywidualne zajęcia z logopedą, psychologiem i terapeutą integracji sensorycznej.

Nasi Rodzice powierzają nam dzieci z pełnym zaufaniem, często dziękują nam za naszą pracę, chwalą nas, a nawet wyrażają swoja opinię na temat naszej pracy na piśmie. Cytat z jednej z opinii brzmi: „Przedszkole z tradycjami, pewnym doświadczeniem, miłymi i lubiącymi dzieci Ciociami – w mojej opinii warto zaufać i można ze spokojem powierzyć im swoje dziecko, kiedy my będziemy w pracy. Z całego serca polecamy Przedszkole Rodzinne w Wesołej".