Nasze przedszkole

O nas » Nasze przedszkole

Przedszkole Rodzinne w Wesołej jest placówką niepubliczną wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez miasto stołeczne Warszawa. Rozpoczęło  działalność w 2012 r.  jako rozszerzenie funkcjonowania Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych istniejącego od 1992 roku.

Do dyspozycji dzieci są cztery duże, widne sale z  oknami sięgającymi do podłogi, z wyjściami bezpośrednio na ogród i plac zabaw. Przedszkole jest parterowe, nie ma schodów. Każda z sal wyposażona jest we własną łazienkę z umywalkami, prysznicem i WC.

Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat podzielone na grupy wiekowe. Do każdej grupy przyjmujemy nie więcej niż 15 dzieci.

Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę: wychowawców, pedagoga, psychologa, logopedę, nauczycieli języka angielskiego i francuskiego, nauczyciela muzyki i rytmiki oraz  nauczyciela gimnastyki. Jesteśmy przygotowani do nauczania języka niemieckiego i rosyjskiego na życzenie  rodziców.

Po obiedzie dzieci  mają możliwość wyciszenia się i odpoczynku. Słuchają bajek czytanych przez wychowawców i cichej relaksacyjnej muzyki.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku od godz. 6.30 do 18.00.

Jego teren jest ogrodzony, bezpieczny pod nadzorem kamer telewizji przemysłowej i agencji ochrony. Znajduje się na nim plac zabaw dla dzieci, ogród, a najbliższe otoczenie to łąki i las.

Nasze przedszkole jest miejscem, w którym malutki człowiek zaczyna odkrywać, a następnie rozwijać swoje talenty. Wszyscy pracują z nim wspólnie dla dobra najmniejszych, których poczucie bezpieczeństwa, radość i chęć przebywania z nami stają się priorytetami w naszej wdzięcznej pracy.  U nas panuje rodzinna atmosfera.

Mocne strony naszej placówki:

•    nowa baza lokalowa i jej bogate wyposażenie
•    duży, cichy ogród przedszkolny
•    system wychowawczy, który zapewnia poszanowanie praw dzieci i rodziny
•    stwarzanie możliwości do pełnego rozwoju dzieci i ich zainteresowań
•    zapewnienie dobrych relacji między dziećmi a wychowawcami i rodziną
•    wykwalifikowana i twórcza kadra pedagogiczna, dobrze przygotowana merytorycznie
•    wysoka jakość pracy całego personelu
•    otwartość na nowe wyzwania
•    urozmaicone, dietetyczne posiłki